Senasis Testamentas

Senojo Testamento knygos labai skirtingos, ir atsirado per šimtmečius. Senasis Testamentas tiek žydų, tiek krikščionių tradicijoms yra Šventasis Raštas.


Nuo ankstyvosios Bažnyčios laikų krikščionys hebrajų Bibliją pavadino Senuoju Testamentu. Naujojo Testamento laikais šios knygos buvo vadinamos „Įstatymu ir pranašais“ arba „Šventaisiais Raštais“.

Termino „Senasis Testamentas“ ištakos

Terminas „Senasis Testamentas“ kilęs iš tam tikros žodžių formos 2 Korintiečiams 3:14. Čia Paulius rašo apie senąją sandorą, apie Izraelio istoriją ir žydų tradiciją:


„Deja, jų protai atbuko. Iki šios dienos jų akis dengia tas pats gobtuvas, kai skaito Senąjį Testamentą, ir jis lieka nenudengtas, nes jį nuimti tegali Kristus.“


Lotyniškai „sandora“ reiškia „testamentas“; taip atsirado terminas Senasis Testamentas.

Senojo Testamento struktūra

Senąjį Testamentą galima suskirstyti skirtingais būdais. Labiausiai paplitęs hebrajų Biblijos Tanacho padalijimo būdas yra toks:

  • Tora;
  • Pranašai (Nevijim);
  • Raštai (Ketuvim).

Daugelis Biblijos vertimų susiję su Septuaginta, hebrajų Biblijos vertimu į senovės graikų kalbą:

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.18.12
draugaukime