Biblija internete – online ir programėlėje – offline

Jūsų patogumui – Biblija internete, kurią galite skaityti nemokamai, ir ne tik populiariausiąjį A. Rubšio (Senasis Testamentas) bei Č. Kavaliausko (Naujasis Testamentas) vertimą, bet ir kitus lietuviškus – A. Jurėno, o taip pat ir J. Skvirecko vertimus. Visas Šventasis Raštas yra online, bet jei vykstate į kitą šalį, kur internetas gali būti brangus, yra prasmės Bibliją skaityti telefone offline. Šiam tikslui pasitarnaus mobilioji programėlė “Bible for you” (App Store ir Google Play – mygtukai – šio puslapio apačioje). Svarbu: offline režimu galėsite skaityti Šv. Raštą po to, kai programėlėje išsirinkę konkretų vertimą paspausite mygtuką “parsisiųsti”.

Tam, kad galėtumėte skaityti Šventąjį Raštą lietuviškai (A. Rubšio bei Č. Kavaliausko, J. Skvirecko bei A. Jurėno vertimai) ir angliškai (Revised version), pakaks tik užsiregistruoti šiame tinklapyje (t.y. manoBiblija.lt) – tai nemokama. Tuomet spauskite meniu punktą Skaityti Bibliją ir pasirinkite kuriuos vertimus norite matyti.

Be to, užsiregistravę papildomai gausite ir galimybę žymėtis jums svarbias Biblijos eilutes skirtingomis spalvomis bei užsirašyti savo įžvalgas ar iškilusius klausimus pastabų skiltyje.

Kažkas paklaus: o kodėl verta skaityti ir lyginti keletą Biblijos vertimų? Galbūt pagelbės toks pavyzdys: tarp mūsų kairės ir dešinės akies yra apie 5 cm atstumas; kiekviena akis pasaulį mato “iš kito kampo” ir tik todėl galime džiaugtis trimačiu vaizdu, įžvelgti “gylį”. Panašiai skaitydami keletą lietuviškų Biblijos vertimų, lygindami vertėjų pasirinktus variantus galime “giliau” patirti Žinią, prieš tūkstantmečius užrašytą senovės hebrajų, aramėjų ir graikų kalbų žodžiais. Dar vienas patarimas – pabandykite paskaityti Bibliją ir kokia nors užsienio kalba (pavyzdžiui, šiame tinklapyje nemokamai rasite ir anglišką Biblijos vertimą) – tai gali atverti jums dar gilesnius Dievo Žodžio pažinimo klodus.

Išbandykite čia ir dabar! 🙂

Publikuota sekmadienis 24 balandžio 2022