Plūgas

Prieš sėją žemę reikėjo pirmiausia suarti – išpurenti dirvą, kad sėkla giliau įsiskverbtų.

Arimas prieš sėją

Prieš ardamas žemdirbys pirmiausia pašalindavo iš lauko didelius akmenis, kuriuos dažniausiai panaudodavo tvorai aplink lauką statyti. Ariant plūgu buvo padaromos pėdos gylio vagos, o į jas – beriamos sėklos.

Arklas

Plūgą sudarė metalinis arklas, tvirtinamas prie vienos ar dviejų medinių rankenų, kuriomis žemdirbys galėjo valdyti plūgą. Arklas paprastai buvo plokščias, su trikampe geležte, kurios viršūnė rėžė žemę. Kietai akmenuotai dirvai suarti reikėjo metalinio arklo. Senovėje tam buvo naudojama bronza, o nuo 1200 m. pr. Kr. – geležis.


Kartais žemdirbys pats stumdavo ar traukdavo plūgą. Tačiau dažniausiai arklą traukdavo vienas ar du jaučiai arba asilai.

Arklas kaip metafora

Arimo akmuo arba arklo ašmenys Biblijoje minimi ir kaip taikos simbolis. Jam priešingas, karo, simbolis – kardas.


Izaijo 2:4 ir Michėjo 4:3 knygose skelbiama, jog kalavijai bus perkalti į arklus, o ietys – į geneklius medžiams genėti. Taip skelbiama apie ateinantį taikos ir teisingumo metą. Kita vertus, pranašas Joelis (Joelio 4:10), naudodamas tą patį įvaizdį, ragina eiti į karą: „Kalkite savo noragus į kalavijus ir savo geneklius į ietis.“

Arimas po sėjos

Kartais lauką apsėjus jis vėl buvo apariamas, kad pasėta sėkla giliai įspaustų į žemę. Paviršiuje likusias sėklas nurinkdavo paukščiai ar kiti gyvūnai arba jos tiesiog išdžiūdavo saulės kaitroje.

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.18.12
draugaukime