Romos pilietis

Romėnų teisėje Romos piliečiai (tik vyrai) ir visi kiti gyventojai (ne piliečiai) buvo traktuojami skirtingai. Kiekvienai gyventojų grupei buvo taikomi atskiri įstatymai, ir šie įstatymai suteikė jiems skirtingas teises bei pareigas. Vergai neturėjo jokių teisių.

Romos pilietybė

Pradžioje pilnateisiais Romos piliečiais galėjo būti tik Romos mieste gimę laisvi vyrai. 89 m. pr. Kr. Romos pilietybę galinčių turėti asmenų teritorija išsiplėtė iki dabartinės Italijos ribų, o 212 m. apėmė ir kitas Romos imperijos provincijas. Romos pilietybė buvo įgyjama gimus arba ją buvo galima gauti kaip atlygį už politinius ar karinius nuopelnus. Romos pilietybę taip pat buvo galima nusipirkti.


Romos pilietis privalėjo atlikti karinę tarnybą, tačiau turėjo ir nemažai privilegijų, pavyzdžiui:

  • aktyvaus ir pasyvaus balsavimo teises;
  • teisę vilkėti togą;
  • teisę kreiptis į teismą.

Pauliaus pilietybė

Pagal Apaštalų darbų 22:22-29 liudijimą, Paulius buvo Romos pilietis. Suimtas jis negalėjo būti surakinamas grandinėmis, nuplakamas ar nukryžiuojamas. Romėnų valdžios atstovas – valdytojas – taip pat negalėjo nuteisti jo mirties bausme; kaip ir visi laisvi žmonės, jis turėjo teisę būti teisiamas Romos mieste.

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.18.12
draugaukime