Vergovė ankstyvosios Bažnyčios laikotarpiu

Vergai, tiek vyrai, tiek moterys, taip pat buvo ankstyvųjų krikščionių bendruomenių pilnateisiai nariai.

Paulius apie vergovę

Gerai žinomas Pauliaus pareiškimas Laiške galatiams 3:28 aiškiai parodo, kad, jo nuomone, visus tikinčiuosius vienija Kristus, todėl nėra skirtumo tarp vergų ir laisvų žmonių:


„Nebėra nei žydo, nei graiko; nebėra nei vergo, nei laisvojo; nebėra nei vyro, nei moters: visi jūs esate viena Kristuje Jėzuje!“


Radikali Pauliaus teologinė perspektyva nereiškia, kad jis turėjo radikalų požiūrį į vergiją. Jis vis dėlto nemanė, kad visi krikščionys vergų šeimininkai turėtų paleisti savo vergus arba kad vergovė turėtų būti panaikinta.


Kai vergai gauna galimybę būti laisvi, svarbu, kad jie tuo pasinaudotų, sako Paulius (1 Korintiečiams 7:21). Tai, ką jis šiame laiške rašo, nėra itin neįprasta; tai atitinka įprastas galimybes, kuriomis iš tiesų galėjo pasinaudoti Romos imperijos vergai.

Paklusnumo tema

Vėlesniuose tekstuose, po laiškų 1 Korintiečiams ir Galatams, namų ūkio taisyklėse iš tikrųjų pradėtas akcentuoti būtent paklusnumas šeimininkui (žr., pavyzdžiui, Kolosiečiams 3:22).

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.17.10
draugaukime