Monetos Senajame Testamente

Senajame Testamente randama įvairių monetų pavadinimų, pavyzdžiui: šekelis, darikas. Buvo ir kitų (vietinių) monetų, bet jos Biblijoje neminimos.

Šekelis

Dažniausias monetų vienetas Senajame Testamente yra šekelis, pagamintas iš sidabro. Tai dar nebuvo antspauduota moneta, tačiau jos svoris buvo fiksuotas, kad būtų galima ją naudoti kaip valiutą.

Vietinės monetos persų laikotarpiu

Nuo V a. pr. Kr., Persijos valdymo metais, Judėjoje pradėta naudoti vietinė moneta. Ant jos aramėjiškais arba hebrajiškais rašmenimis buvo užrašytas provincijos pavadinimas (YHD, tariamas kaip „jehud“).

Vietinės monetos Makabiejų laikais

Helenistiniu laikotarpiu į apyvartą išėjo vis daugiau vietinių monetų. Nuo maždaug 100 m. pr. Kr. Hasmonėjų valdovai (vadinami Makabiejais) šalia oficialių Graikijos imperijoje naudojamų monetų, turėjo ir savo varines monetas, kaip nepriklausomybės ženklą. Šios monetos turėjo įrašus senovės hebrajų rašmenimis. Ant jų nebuvo valdovo atvaizdų, tik jų simboliai, pavyzdžiui, „gausybės ragas“ ir granatas.

Kiti atsiskaitymo būdai

Monetos visiškai nepakeitė atsiskaitymo prekėmis ar tauriųjų metalų luiteliais. Tokį pavyzdį galima rasti Nehemijo 7:70-72. Čia šventyklos mokestines pajamas sudaro ne tik monetos, bet ir drabužiais bei indais.

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.17.10
draugaukime