Astartė

Astartė – kanaaniečių deivė, plačiai garbinama didžiojoje senovės Artimųjų Rytų dalyje. Ji buvo svarbiausia Tyro ir Sidono miestų deivė. Su ja susipažino ir izraelitai.

Astartė mitologijoje

Senovės Artimųjų Rytų mitologijoje Astartė buvo žinoma kaip dievo Elio sutuoktinė. Ji buvo laikoma karo deive.

Kiti Astartės vardai

Deivė Astartė minima Ugarito, Fenikijos ir Egipto tekstuose. Mesopotamiečių religijoje ji buvo vadinama Ištara ir buvo viena svarbiausių deivių.


Ugarito tekstuose Astartė visada minima kartu su deive Anata. Manoma, kad vėliau Astartė ir Anata veikiausiai buvo laikomos viena ir ta pačia deive, vadinama Astarte arba Atargate. Helenistinėje epochoje ši deivė dažnai būdavo prilyginama meilės deivei Afroditei.

Astartė Senajame Testamente

Senajame Testamente Astartės kultą griežtai draudžia Mozės įstatymas ir smerkia pranašai. Nepaisant to, kai kurie karaliai, pavyzdžiui Saliamonas, Ahabas ir Manasas šią deivę garbino (žr. 1 Karalių 11:5 ir 2 Karalių 23:13).


Keletą kartų Senajame Testamente Astartės vardas minimas daugiskaita, paprastai kombinacijoje „Baalai ir Astartės“ (žr., pavyzdžiui, Teisėjų 2:13 ir 1 Samuelio 7:4). Tokiais atvejais šis vardas tikriausiai vartojamas bendrai deivėms nurodyti.

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.17.10
draugaukime