Antikristas

Sąvoka „antikristas“ (graikiškai „antichristos“) Biblijoje atsiranda 1 Jono ir 2 Jono laiškuose. Čia kalbama apie pagrindinį Jėzaus priešininką laikų pabaigoje. Antikristo atėjimo tema Jono laiškų skaitytojams turėjo padėti teisingai pasirinkti. Kitose Naujojo Testamento knygose kalbama apie kitus panašius personažus, pasirodysiančius laikų pabaigoje.

Kas yra žinoma apie Antikristą?

1 ir 2 Jono laiškų autorius rašo remdamasis jau esama tradicija. Pirmojo amžiaus žydai tikėjo, kad laikų pabaigoje ateis Beliaras, blogį įkūnijanti būtybė. Mintys apie antikristą, ko gero, yra krikščioniška tokio tikėjimo interpretacija.


Tiksliai nežinoma, ką žmonės suprato apie antikristą, bet keletas dalykų yra aiškūs:

  • antikristas skleidžia melagingą mokymą apie Kristų; is neigia, kad Jėzus yra Kristus ir kad Jėzus į žemę atėjo kaip žmogus;
  • antikristas yra ne žmogus, o antgamtinė būtybė;
  • antikristas turėjo ateiti prieš Kristaus sugrįžimą;
  • antikristas yra eschatologinis Kristaus priešininkas.

Antikristo vaidmuo

Anot Jono laiškų autoriaus, laikų pabaiga jau artėja. Bendruomenės priešiškumas jo mokymui jam yra antikristo atėjimo ženklas. Tai taip pat reiškia, kad Kristus greitai sugrįš. Istoriniai įvykiai pasiekė kritinį tašką, todėl kaip tik dabar bendruomenė turinti apsispręsti, už ar prieš teisingą mokymą.

Kiti panašūs simboliai Naujajame Testamente

Antikristas minimas tik 1 ir 2 Jono laiškuose. Tačiau Naujajame Testamente minimi ir kiti asmenys, kuriuos galima palyginti su antikristu. Svarbiausi jų yra šie:

  • melagingi pranašai ir netikri mesijai: tai žmonės, kurie meluodami tvirtina esantys mesijais; žmonės, mėgdžiojantys Kristų (žr., pavyzdžiui, Mato 24:23-28, Morkaus 13:21-23 ir Luko 21:8-9);
  • nedorėliai įvykdys didžiausią neteisumą: jie – šėtono atstovai. Apie tokius kalbama Danieliaus 11:36 ir 2 Tesalonikiečiams 2:3-9;
  • netikras pranašas ir žvėris: Apreiškimo Jonui knygoje šie du veikėjai yra žemę varginančio šėtono atstovai. Netikras pranašas ir žvėris simbolizuoja Romos imperiją ir imperatorių, imperatoriaus ir imperijos garbinimą.

Apokaliptinė literatūra: žinia

Kad suprastume, kokia apokaliptinės literatūros paskirtis, turime nepamiršti, kas yra teisieji. Apokaliptiniuose tekstuose būtent jie labiausiai kenčia dėl pasaulyje veikiančio blogio. Kas gi tie žmonės? Atsakymas akivaizdus: tai tie, kuriems ir buvo parašytos apokaliptinės knygos; tai skaitytojai, apie kuriuos galvojo apokaliptinių knygų autorius. Apreiškime Jonui šie žmonės yra persekiojami krikščionys.

Neprarask vilties, ateina geresni laikai

Apokaliptinių raštų tikslas – padrąsinti žmones, kuriems jie buvo parašyti. Pagrindinė žinutė tokia: „Laikykis, neprarask vilties. Dabar sunku ir bus dar sunkiau, bet netrukus viskas pasikeis. Visuotinė blogio valdžia pasaulyje užleis vietą visuotinei Dievo valdžiai. Tai bus laimės metas.“

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.18.8
draugaukime