Skyrimas sunaikinti

Skyrimas sunaikinti yra religinis terminas, dažnai naudojamas pasakojimuose apie karus, reiškiantis, kad žmonės ar daiktai yra paaukojami Dievui.

Kas yra skyrimas sunaikinti?

„Skirti sunaikinimui“ Senajame Testamente dažnai turi religinę prasmę: žmogus ar daiktas turi būti paskirtas Dievui. Seniausiuose pasakojimuose tai reiškia, kad šis asmuo ar daiktas turi būti sunaikintas. Mūšio užgrobiant Kanaaną metu Dievas prašo visiškai sunaikinti priešus. Viskas, kas priklausė priešui (namai, gyvūnai ir daiktai), turėjo būti „paskirti sunaikinti”.

Vėlesniuose pasakojimuose šie daiktai turėjo būti laikomi šventykloje. Tuomet jie tapdavo kunigų nuosavybe. Žmonės taip pat turėdavo dirbti šventykloje.

Plačiai žinomi pasakojimai apie skyrimą sunaikinti

Yra du pasakojimai, kuriuose Dievas liepia visiškai sunaikinti priešus, tačiau abu kartus šis nurodymas nėra vykdomas. Abiem atvejais Dievas įniršta:

  • Joshua 7: 1-2, Achanas sau pasilieka dalį iš skirtų sunaikinti daiktų Jericho miesto sunaikinimo metu. Išsaugotus daiktus jis paslėpė po savo palapine. Galiausiai jis ir jo šeima buvo užmėtyti akmenimis ir sudeginti.
  • Karaliui Sauliui taip pat buvo liepta viską sunaikinti po karo su amalekitais 1 Samuel 15: 8-10. Tačiau jis išsaugojo karalių ir visus geriausius gyvulius. Už bausmę, dėl šio nepaklusnumo, pasibaigia jo, kaip karaliaus, viešpatavimas.

Kiti istoriniai šaltiniai

Buvo rasta istorinių tekstų, kuriuose taip pat kalbama apie skyrimą sunaikinti. Akmens stulpe (atminimo akmuo iš devintojo a. pr. Kr.) įrašyta, kaip Moabo karalius Meša giriasi tuo, kad visiškai sunaikino priešus.

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.18.12
draugaukime