Ganytojo metafora

Biblijoje piemens darbas tampa populiariu gero vadovavimo įvaizdžiu. Jėzus taip pat prilyginamas gerajam ganytojui. Tačiau ganytojo įvaizdis naudojamas ir blogiems vadovamsapibūdinti.

Ganytojas Senajame Testamente

Ganytojo įvaizdis dažnai priskiriamas karaliui arba giminės, tautos vadovui, kuris uoliai rūpinasi savo žmonėmis, kaimene. Šis įvaizdis taip pat priskiriamas ir Dievui. Jis saugo ir veda savo žmones, kaip piemuo veda ir saugo savo avis. 23 psalmėje vaizduojama, kaip Dievas rūpinasi žmogumi.


Tačiau piemens ar ganytojo įvaizdis gali būti naudojamas ir neigiama prasme. Pavyzdžiui, Ezechielio 34:2-6 Dievas, kaip geras ganytojas, priešpastatomas blogiems tautos ganytojams. O Jeremijo 23:1-2 ganytojais vadina blogus tautos vadovus.

Ganytojas Naujajame Testamente

Ganytojo įvaizdis taikomas ir Jėzui. Jono 10 skyriuje kalbėdamas apie savo tapatybę ir užduotį Jėzus naudoja gerojo ganytojo įvaizdį. Jo žodžiai labai primena Ezechielio knygoje naudojamą biblinį įvaizdį.


Naujojo Testamento laiškuose panašiai linkstama kalbėti apie bažnyčios vadovus kaip apie ganytojus. Jie rūpinasi savo bendruomene taip, kaip piemenys rūpinasi savo kaimene.

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.18.8
draugaukime