Miesto vartai

Pro miesto vartus buvo įeinama į miestą. Vartai – miesto gynybinės sienos dalis. Toks didelis miestas kaip Jeruzalė turėjo net keletą vartus. Bet vartai taip pat buvo ir silpniausia miesto sienos dalis, todėl juos dažniausiai tvirtino bokštais.


Miesto vartus paprastai sudarydavo kelios zonos. Karalių laikais abiejose sienos pusėse paprastai būdavo dvi ar trys aikštės.


Priešais miesto vartus dažnai būdavo antri, išoriniai, vartai.

Vartų posūkis

Norint nuo išorinių miesto vartų prasibrauti prie tikrųjų miesto vartų, paprastai reikėdavo daryti staigų posūkį. Tai turėdavo sulėtinti priešų veržimąsi, jei miestas būtų užpultas; taip jo gynėjai galėtų lengvai pasitikti priešą strėlėmis bei akmenimis.


Dauguma kareivių ginklus laikydavo dešinėje rankoje, o skydą – kairėje. Dėl šios priežasties vartai buvo statomi taip, kad užpuolikai turėtų sukti į kairę, o tai reiškia, kad miesto gynėjai šitaip galėdavo pridengti pačią pažeidžiamiausią gynybinės sienos dalį.

Vartai

Iš vidaus vartai buvo uždaromi tvirtomis dvigubomis durimis su skląsčiais ar skersiniais. Šios durys turėjo atsiverti į išorę, kad užpuolikams būtų sunkiau jas atidaryti. Vartų durys buvo gaminamos iš medžio, dažnai apkaustomos bronza, apsaugančia nuo ugnies.

Miesto vartų paskirtis

Miesto vartai turėjo ne vien gynybinę funkciją. Tai buvo ir vieša žmonių susibūrimo vieta. Daugelyje miesto vartų rasta suolų, naudojamų žmonėms susėsti.

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.18.12
draugaukime