Biblija

Žodis „Biblija“ kilęs iš graikų kalbos žodžio „biblia“, reiškiančio „knygos“. Bibliją, kaip žinoma, sudaro įvairios knygos. Be to, terminas „biblia“ lotynų kalba netrukus įgijo „šventosios knygos“ reikšmę. Jis tapo pačiu knygos vardu – Biblija.

Dviejų dalių Knyga

Biblijos knygas rašė skirtingi autoriai; jos pasklido veikiausiai per 1000 metų laikotarpį. Šios knygos paprastai skirstomos į dvi dalis:

  • Senąjį Testamentą. Tai žydų Biblija. Jame sukaupta Izraelio tautos raštija. Čia rasite pasakojimus apie sukūrimą ir tvaną, taip pat pasakojimus apie Abraomą, Eliją ir Mozę. Senasis Testamentas kupinas įvairiausių pasakojimų, įstatymų ir pranašysčių. Visi šie tekstai buvo parašyti gerokai prieš mūsų eros pradžią.
  • Naująjį Testamentą. Jis apima keturias Evangelijas, kurių kiekviena Jėzaus gyvenimo, mirties ir prisikėlimo istoriją papasakoja savaip; taip pat seniausių krikščionių bendruomenių aprašymus ir pirmųjų Bažnyčios vadovų laiškus. Naujojo Testamento knygos buvo parašytos per šimtą metų nuo Jėzaus mirties.

Kiek iš viso knygų?

Biblija yra didelė knyga, bet nuomonės šiek tiek išsiskiria, kai norima apibrėžti jos dydį. Protestantų teigimu, Senąjį Testamentą sudaro 39 knygos, tačiau katalikams jas sudaro 46 knygos. Knygos, kurių nėra žydų ar protestantų Biblijoje, bet yra katalikų Biblijoje, vadinamos deuterokanoninėmis knygomis. Naująjį Testamentą sudaro 27 knygos.

Tekstų šaltinis

Šiuolaikiniai Biblijos vertimai remiasi hebrajų, aramėjų ir graikų kalbomis parašytų tekstų šaltiniais. Hebrajų ir aramėjų kalbos yra Senojo Testamento kalbos. Naujasis Testamentas buvo parašytas graikų kalba.

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.18.12
draugaukime